o nás

Občianské združenie NÁDEJ pre hendikepované zvieratá sme po viacmesačných debatách založili na sklonku roku 2014. Vzniklo preto, lebo na Slovensku je čoraz viac zvieratiek, ktoré sú ľahšie, či ťažšie fyzicky, alebo psychicky hendikepované a stratili domov. NÁDEJ tvoríme my, partia ľudí, ktorí sa medzi zvieratkami v núdzi pohybujeme dlhé roky a záchrana sa stala našou neoddeliteľnou súčasťou života, popri práci, naších rodinách a vlastných zvieratkách. Všetky aktivity robíme pre psíkov a mačičky bez akéhokoľvek nároku na honorár.

Našimi zverencami sú zväčša psíci a mačky, ktoré vinou človeka prišli o domov a sú zdravotne alebo psychicky hendikepovaní. Takýmto zvieratkám pomáhame nielen vhodnou veterinárnou starostlivosťou, ale aj rehabilitačnými terapiami, socializáciou s ľuďmi a s inými zvieratami. Vďaka tejto starostlivosti zvieratká dostavajú šancu, aby prežili dôstojný a plnohodnotný život v nových rodinách. Je veľkým darom prežiť pocit zo záchrany nevinnej bytosti. Veríme, že sa ku nám pripojí čoraz viac ľudí, ktorí nezištne podajú ruku zvieratku v núdzi.

Neprevádzkujeme útulok. Zvieratká na novú rodinu čakajú výhradne v dočasných opaterách v bytoch, alebo domoch s prístupom do vnútra. Takýto spôsob nám umožňuje psíka dokonale spoznať a zároveň vybrať najvhodnejší nový domov. Všetkým obetavým ľuďom, ktorí nám pomáhajú ako dočasní opatrovníci, rodinám a jednotlivcom, ktorí si zvieratko adoptujú a aj všetkým darcom, bez ktorých by sme nevedeli pomáhať patrí obrovská vďaka...